DSCI0930-1.jpgDSCI1643_(2).JPGDSC_9889-1_(2).jpg20072009491-(3).jpg8100_0848-1.jpgmoreskutr4.jpg
ČeštinaEnglishDeutsch

 

BRIST - jedno z nejkrásnějších míst na Makarské riviéře.

 

 

           Brist na Makarské rivieře v Chorvatsku stál původně na úpatí hor kde se zachoval jen kostelík sv. Margarety (XV. st.) a první záznamy se datují r. 1751, ale pravděpodobně je ještě starší, o čemž svědčí náhrobní kámen ze středověku, který se nachází ve staré vesnici na úpatí hor, nazývaný "tureckým hrobem". Stará vesnice byla opuštěna koncem XIX. st.

           Brist má nyní 440 obyvatel a narodil se zde chorvatský básník a lidový vzdělatel O. Andria Kačić Miošić a je zde několik památkově chráněných objektů z XV. až XVIII.st. 

         Nádherné pláže v městečku Brist a jeho okolí jsou typické pláže s malými oblázky. Táhnou se po celé délce Bristu a dále pak směrem až na Gradac. Dostanete se k nim po krásné přímořské promenádě. Najdete místa, kde je méně lidí a kde jsou tichá opuštěná zakoutí ale také i nudistickou pláž.

          V sezóně během července a srpna se můžete zúčastnit několika místních oslav náboženských a kulturních svátků. Podává se zdarma grilovaná ryba, červené a bílé víno. Můžete se také zůčastnit několika místních tradiční soutěží a vyhrá tzajímavé ceny.

           

 

Brist