DSCI0930-1.jpgDSCI1643_(2).JPGDSC_9889-1_(2).jpg20072009491-(3).jpg8100_0848-1.jpgmoreskutr4.jpg
ČeštinaEnglishDeutsch

 

Cesta z ČR do Bristu vlastním autem.

 

Cesta z Prahy do Bristu (u Gradacu), trvá nyní, po dostavbě dálnice, 12 až 15 hodin a z Prahy je dlouhá cca 1150 km. Vyjedete-li v pátek odpoledne, vyhnete se tak zácpám ve Vídni a při dojezdu u Jadranu. Vyjedete-li v ranních hodinách, nevyhnete se odpoledním zácpám při dojezdu v Chorvatsku.  Slovinsko přejedete nejrychleji po dálnici. Budete-li se chtít vyhnout vysokým dálničním poplatkům, musíte dálnici objet. Návod jak objet dálnici je zde. Ze Slovinska vede dálnice na Záhřeb. Záhřeb se objíždí dálničním obchvatem a odtud pojedete po dálnici směrem na Split a pojedete dále směr Dubrovnik/Makarska. Můžete využít sjezdu z dálnice nový tunel Svatého Iliji na Makarskou nebo nejrychleji jet až do Ploče a vrátit se přes Gradac do Bristu. Třetí varianta vede přes Slovensko a Maďarsko do Chorvatska. Využijte možnost levného nákupu v Maďarsku.

 

Můžete jet přes Znojmo nebo Mikulov na hranice s Rakouskem a do Vídně, z Vídně pak po dálnici na Graz a na Slovinsko (A2).

 

              
                                                                View Larger Map

 

 

 

Nebo nejkratší cestou přes České Budějovice na Linz a potom na Graz. Z Grazu pak dále na slovinskou hranici a na Maribor.

 

              
                                                                View Larger Map

 

 

Nebo můžete jet přes Slovensko do Maďarska a z Maďarska rovnou do Chorvatska a vyhneme se tím placením poplatků za Slovinské dálnice.

 

              
                                                                View Larger Map